O nás

Alena Stoklasová - spev 
Gabriela Leštachová Rošková - flauta, vokály, perkusie, úprava skladieb
Silvia Franková - flauta, vokály
Júlia Dobáková - violončelo, vokály 
Zuzana Kosturko - klavír, organ, vokály

 

Hosťujúci členovia: Perla Danková - klavír

Zoskupenie sa skladá z absolventiek konzervatórií a vysokých škôl umeleckého zamerania.

La Speranza sa teší dlhodobej spolupráci s významnou osobnosťou kultúry, Slovenkou roka 2020, Tatianou Husárovou, vďaka ktorej skvelým nápadom La Speranza účinkovala v projekte Umelci Popradu 1, Umelci Popradu 2, Nežná (spolupráca s Prešovským samosprávnym krajom), Lullaby (séria vianočných koncertov v spolupráci s mladými umelcami, doplnenými o poetické pásma).

La Speranza účinkuje vo výnimočnom projekte vianočných koncertov v spolupráci s umeleckou agentúrou Key Art Agency. Hudobné zoskupenie doprevádza umelcov Nataschu Wright (známou z La Bouche a American Divas) a Alfreda McCrary   (známym aj vďaka spolupráci so svetovými hviezdami ako Michael Jackson, Stevie Wonder a Elton John). 

Zoskupenie dlhodobo spolupracuje s Folklórnym súborom Vagonár z Popradu, kde v tomto netradičnom spojení znejú tóny a hlasy nádherných úprav vianočných skladieb z autorskej dielne Petra Jantoščiaka. 

CD z tohto projektu  si môžete zakúpiť tu: CD Zvestujem vám radosc - E-shop FS Vagonár - Poprad (vagonar.sk)

alebo tu: Hudobné CD: FS Vagonár, La Speranza, Suita kráľa Mateja: Zvestujem vám radosc (Hudobné albumy) | Martinus

Medzi úspechy tohto komorného zoskupenia patrí aj reprezentácia Slovenska na Britskej ambasáde, umiestnenie v zlatom pásme na celoslovenskej súťaži komorných súborov Divertimento  Musicale a cena Mestského kultúrneho centra.